Pages Navigation Menu

Wat is er na de waarheid (islam) behalve de verkeerde weg? (sjiisme)

Sjiitische milities branden “bevrijde” soennitische stad naast Tikrit plat.

UPDATE 20-9-2015: Human Rights Watch

In Irak en Syrië kennen we alleen maar verliezers. De grootste verliezers zijn de burgers die door tientallen verschillende (sektarische) groeperingen worden onderdrukt. Hezbollah, Assad, IS, Iran en Irak. In de strijd tegen IS trekken sektarische sjiitische terreurmilities lands soennitische steden om de daden van IS te wreken. Zij richten hun pijlen op alles wat niet sjiitisch is. De hoofdstad Baghdad bijvoorbeeld kende voor 2003 een aanzienlijke soennitische en christelijke inwonersaantal.

iraq-war

Na de sjiitische genocide op de soennitische burgers aldaar zijn de meeste niet-sjiieten Baghdad ontvlucht. Hedendaags wonen er slechts nog enkelen tienduizenden soennieten en christenen.

Het Iraakse leger, gesteund door sektarische sjiitische milities (getraind in Iran) en enkele soennitische stammen (voor de show) zijn deze week richting Mosul getrokken. De eerste halte hierbij is de grote stad Tikrit, een bolwerk van IS en tevens de geboortestad van de voormalige Iraakse President, Saddam Hussein (as).

Er zijn beelden opgedoken waarop te zien is hoe de sektarische sjiitische terreurgroepen een soennitische stad (Al-Bouajil) platbranden. Het onnodig vernietigen van civiele doelen in oorlogstijd is een heus oorlogsmisdaad. Volgens Human Rights Watch zijn duizenden huizen in de fik gestoken of platgewalst.

https://www.youtube.com/watch?v=hcQF7ktSu8k

Op de beelden is goed te zien dat een vooraanstaande terrorist lachend meerdere malen roept dat ze alles moeten “platbranden”.

De meeste burgers zagen de misdaden van de sjiitische terroristen al van tevoren aankomen, en zijn daarom gevlucht. Wie achter was gebleven zou waarschijnlijk hetzelfde lot zijn ondergaan als vele andere burgers die door de sjiitische terroristen (valselijk) ervan werden beschuldigd bij IS te horen, waarna zij standrechtelijk werden geëxecuteerd.

De laatste maanden stromen er steeds meer berichten binnen vanuit soennitische gebieden over het terreur van sjiitische terreurgroepen. Volgens Human Rights Watch zijn veel burgers die zich tussen de strijdende partijen bevinden gedwongen om hun huizen achter te laten en te vluchten. In sommige gevallen worden ook zij geëxecuteerd. In juni 2014 moesten ten minste 3000 burgers uit Muqdadiyya in Diyala hun huizen ontvluchten: volgens HRW is het tot aan de dag van vandaag het nog onmogelijk gemaakt (door de sjiitische terroristen) om terug te keren.

Djamel Belayachi

Leave a Comment

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *